.


Straipsnių archyvas

Klausimams ir pasiūlymams
Visi kontaktai

Spausdinti
Nusiųsti nuorodą

Straipsnis iš "Apskaitos, audito ir mokesčių aktualijų": kada sulauksime darnios mokesčių sistemos?
Padidinti neina
Marijona UŠINSKIENĖ
Buhalterė profesionalė

2002 02 19, antradienis

2002 vasario 18 d. "Apskaitos, audito ir mokesčių aktualijų" straipsnis:

Dirbu vienoje iš didžiausių reklamos agentūrų UAB “Rodiklis” vyriausiąja finansininke. Šiuo metu visiems buhalteriams ir finansininkams aktualiausias darbas – laiku pateikti finansinę atsakomybę už praėjusius metus ir kartu pagal naujus įstatymus tvarkyti įmonės einamųjų metų apskaitą. Viskas atrodo paprasta, jeigu, perskaičius įstatymus, būtų aišku, kaip vienu ar kitu atveju elgtis. Pirmas klausimas – kokią finansinę atskaitomybę rengti? Ar pagal jau negaliojantį Buhalterinės apskaitos pagrindų įstatymą, ar tik po metų įsigaliojantį Įmonių finansinės atskaitomybės įstatymą?  Puiku, kad apskaita atskirta nuo finansinės atskaitomybės ir yra du atskiri įstatymai, bet nepagalvota apie buhalterius, kaip jiems elgtis atsiskaitant už 2001 m.? Aš nusprendžiau, rengiant 2001 m. ataskaitas, vadovautis pernai galiojusiu Buhalterinės apskaitos pagrindų įstatymu, nors galvoje kirba mintis, kad šiemet finansinė atskaitomybė yra neprivaloma.

Keletą kartų perskaičiau naująjį Pelno mokesčio įstatymą. Daug naujų sąvokų, taisyklių. Taikyti gyvenime jį reikia jau šiandien, o neaiškumų daug. Kaip elgtis su kvitais už kurą? Kuras sunaudotas, o į sąnaudas traukti negalima, nes tiekėjas nerašo PVM sąskaitų faktūrų? Nesuprantu, kodėl reikėjo riboti reprezentacines sąnaudas? Buvo aišku, jeigu PVM į atskaitą negalima traukti, tai trauki į sąnaudas. Dabar vėl iškilo neaiškumų. Iki metų pabaigos, matyt, sulauksime daugybės įstatymų pakeitimų, kurie ir atsakys į visus iškilusius klausimus.

Man norėtųsi, kad nauji įstatymai ne tik atitiktų ES šalių norminių aktų standartus, bet būtų suprantami, vienareikšmiškai traktuotų vieną ar kitą klausimą ir uždarytų visas landas tiems, kurie siekia išvengti mokesčių. Ir svarbiausia – įstatymai turi būti tarpusavyje suderinti, kad buhalteriams nereikėtų spręsti rebusų.

Įdomų būtų sužinoti, ką galvoja apie naujus įstatymus ir jų taikymą kiti Lietuvos buhalteriai profesionalai?

www.aktualijos.lt

  Visi straipsniai...
   
Pirmas
Apie įmonę
Atsiliepimai
Firmos rodikliai
Paieška
Pavyzdžiai
Klientai
Kontaktai
Logotipai
Naujienų archyvas
Straipsnių archyvas
Įsidarbink
Svetainės turinys