.


Vėliavos

Klausimams ir pasiūlymams
Kontaktai šioje srityje

Spausdinti
Nusiųsti nuorodą
   
Firmų vėliavos
Lietuvos ir miesto vėliavos
Firmų stalo vėliavėlės
Automobilinės vėliavėlės
Firminės automobilinės vėliavėlės
Stalo vėliavėlių ir gairelių stoveliai
Valstybinės ir firminės veliavėlės ant kotelio
Gairelės
Vėliavų iškėlimo datos
Vėliavų audinys
Valstybių vėliavų katalogas
Valstybių stalo vėliavėlės
Valstybių vėliavos
Vėliavų kotai ir jų priedai, herbai
Vėliavų stulpai
Popierinės vėliavėlės
Pavyzdžiai
 

Vėliavos – tai viena iš seniausių bendravimo formų. Pirmosios žinios apie vėliavas siekia senovės Egipto laikus. Vėliavos naudojamos bendravimui be žodžių, jose pavaizduoti simboliai, spalvos suprantamos žmonėms, kalbantiems skirtingomis kalbomis. Pradžioje naudotos kaip karinių dalinių skiriamieji ženklai, vėliau – kaip įvairių organizacijų simboliai ar religinių bei kitokių apeigų atributas.

Viduramžių didikams vėliava buvo giminės atpažinimo ženklas. Dar vėliau – ir valstybės simbolis. Vėliavos šiais laikais tapo kasdieninio gyvenimo dalimi. Nei vienas didesnis renginys – ar tai būtų tarptautinė konferencija, ar sporto varžybos, ar tiesiog miesto šventė – neapsieina be vėliavų. Spalvingos ir gražios vėliavos teikia renginiui iškilmingumo, padeda sukurti šventinę nuotaiką. Prie pastato iškelta įmonės vėliava puošia pastatą, pagyvina jį, išskiria jį iš kitų.

„Rodiklis“ – tai pirmoji bendrovė Lietuvoje, kuriai buvo suteikta vėliavų gamybos ir prekybos licencija. „Rodiklis“ valstybių ir įmonių vėliavas gamina jau dešimt metų. Šiuo metu siūlomos ne tik LST 1179:2004 standarto reikalavimus atitinkančios lietuviškos trispalvės, bet ir daugiau nei 60 valstybių suvenyrinės ir diplomatinės vėliavėlės, bei didelės vėliavos.

“Rodiklyje” galima įsigyti vėliavų kotų, jų laikiklių, vientisos stiklaplasčio konstrukcijos stulpų, kurių aukštis nuo 6 iki 12 metrų. Vėliavų stulpams suteikiama garantija. Jų nereikia prižiūrėti, dažyti. Jie lengvi, lankstūs, nerūdijantys, nelaidūs elektrai, lengvai pastatomi.

Ar žinote kaip teisingai elgtis su vėliavomis?

  • Lauke vėliava plevėsuoja nuo aušros iki saulėlydžio. Naktį ji turi būti gerai apšviesta ir matoma.
  • Vėliavą reikia kelti greitai, o nuleisti lėtai ir pagarbiai.
  • Vėliava turi plevėsuoti aukštai ir laisvai.
  • Ant vėliavos negalima rašyti ar kitaip jos gadinti.
  • Ant vieno stiebo vienu metu gali plevėsuoti tik viena vėliava.
  • Valstybių vėliavos, iškeliamos kartu turi būti viename aukštyje ir kiek tai įmanoma panašaus dydžio.
  • Skirtingų valstybių vėliavos išdėstomos abėcėlės tvarka pagal tų valstybių ar organizacijų pavadinimus lietuvių, renginio darbo arba atitinkamos tarptautinės viešosios organizacijos oficialia kalba.
  • Minint gedulą, Lietuvos valstybės vėliava nuleidžiama 1/3 stiebo aukščio.